I agree

This website is operated by the AIFP that as a personal data controller that uses cookies in order to improve user comfort, to analyze the visit rate and to deliver relevant content to visitors more accurately. For more information, click here

ČESKÉ PACIENTSKÉ ORGANIZACE SE SETKALY S EVROPSKÝMI KOLEGY

NoImg

Zástupci českých pacientských organizací navštívili ve dnech 5. – 7. června Brusel, aby se poznali s představiteli evropských zastřešujících pacientských organizací. Jednání se týkala především možností intenzivnější spolupráce mezi národními organizacemi a jejich zastřešujícími organizacemi.

Celou akci spolupořádala Akademie pacientských organizací (APO).

V úterý 6. června se konalo setkání se zástupci Ministerstva zdravotnictví ČR, Evropského parlamentu, Stálého zastoupení ČR pro EU, evropskými zastřešujícími organizacemi a dalšími v Pražském domě v Bruselu.

Vyvrcholením pacientského setkání byla celodenní konference „Proč Evropa“, která se konala pod záštitou europoslankyně Kateřiny Konečné v Evropském parlamentu. Součástí celodenní akce byly praktické workshopy, při kterých se setkali zástupci národních a evropských organizací v rámci daných terapeutických oblastí. 

                 

Více fotografií naleznete ZDE