Četl jsem a souhlasím

Provozovatelem těchto internetových stránek je AIFP, která coby správce osobních údajů na webu používá cookies v zájmu zvýšení uživatelského komfortu, za účelem analýzy návštěvnosti a přesnějšího doručování relevantního obsahu návštěvníkům. Více informací naleznete zde.

Společnost Angelini se stává 34. členem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu

Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) opět rozšiřuje počet svých členů. Třicátým čtvrtým (přidruženým) členem oborové asociace se 1. květnem 2020 stala nadnárodní farmaceutická společnost Angelini, která se zaměřuje především na výzkum, vývoj a výrobu léčivých přípravků v oblasti léčby bolesti, zánětu a neuropsychiatrie.

05.05.2020: Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) opět rozšiřuje počet svých členů. Třicátým čtvrtým (přidruženým) členem oborové asociace se 1. květnem 2020 stala nadnárodní farmaceutická společnost Angelini, která se zaměřuje především na výzkum, vývoj a výrobu léčivých přípravků v oblasti léčby bolesti, zánětu a neuropsychiatrie.  
 
„Velice mě těší, že můžeme přivítat společnost Angelini mezi přidružené členy naší Asociace. Původem italská inovativní farmaceutická společnost se přidává do oborového společenství předních farmaceutických firem, které jen v posledních třiceti letech vyvinuly 90 procent nových léků a jejichž portfolia dnes představují 70 procent celosvětového obratu trhu s léčivy. Zároveň se společnost Angelini vstupem do AIFP zavazuje k dodržování striktních etických pravidel stanovených Etickým kodexem, která ve své samoregulační podstatě jdou nad rámec etických standardů v České republice. Věřím, že naše spolupráce bude velmi přínosná,“ říká Mgr. Jakub Dvořáček, MHA, výkonný ředitel AIFP. 
 
„Našej spoločnosti, zakladajúcemu členovi Českej asociácie farmaceutických firiem (ČAFF), už od roku 2001, vždy záležalo na dodržiavaní etických princípov. Zároveň však naše portfólio nezodpovedá generickému nastaveniu ČAFF, pretože je z podstatnej časti tvorené originálnymi molekulami. S asociáciou AIFP sme od začiatku vstúpili do projektu Transparentnej spolupráce a teraz uvažujeme o pridružení aj v iných oblastiach. Verím, že touto cestou naplníme hlavné hodnoty medzinárodnej skupiny Angelini, medzi ktoré práve etika, transparentnosť a zodpovednosť patria,“ uvádí PharmDr. Jozef Urban, ředitel společnosti Angelini Pharma Česká republika s.r.o. 
 

O společnosti Angelini

Společnost Angelini je přední mezinárodní skupinou v oboru farmacie a v sektoru spotřebního zboží. Působí v 17 zemích se 6 000 zaměstnanci a obratem 1,6 miliardy EUR. Farmaceutická divize společnosti Angelini zaměřuje své úsilí na vývoj léčiv především v oblasti duševního zdraví, bolesti a zánětu. Přípravky Angelini jsou uváděny na trh v 70 zemích světa, a to jednak díky svému přímému zastoupení v 15 zemích i díky strategickým spojenectvím s předními mezinárodními farmaceutickými skupinami či lokálními společnostmi. Angelini Headquarter je přidruženo k Farmindustria (Italská asociace farmaceutických společností), členu EFPIA (Evropská federace farmaceutického průmyslu a asociací). 

Tisková zpráva