18. července 2018 byly uveřejněny dvě nové výzvy evropské iniciativy IMI 2. Vědecká pracoviště a malé či střední firmy se tak mohou hlásit do již patnácté a šestnácté výzvy iniciativy IMI. Možnost podávání žádostí je otevřena u obou výzev do 24. října 2018. Aktuální výzvy nabízejí v součtu podporu v hodnotě téměř 434 milionů eur.
Témata výzvy šestnácté jsou následující:
• Topic 1: Progress new assets (one pre-new molecular entity (preNME) and one first-time-in-human (FTIH) start) for tuberculosis (TB) that act synergistically with bedaquiline, cytochrome bc or cytochrome bd inhibitors
• Topic 2: Progress novel assets (one FTIH start) for non-tubercular mycobacteria (NTM) that may act synergistically with bedaquiline and cytochrome bc drugs
• Topic 3: Discover and progress novel assets with new mechanisms of action (one preNME for TB and one preNME for NTM) and biomarkers for TB and NTM infection
• Topic 4: Determination of gepotidacin levels in tonsils and prostatic tissue
• Topic 5: Infection site targeting, antibiotic encapsulated in nanoparticles for treating extracellular bacterial infections
• Topic 6: Functional Ethionamide boosters: a novel combination for tuberculosis therapy
• Topic 7: Intravenous treatments of serious infections (urinary tract infections (UTI), intra-abdominal infections (IAI) & hospital-acquired pneumonia/ventilator associated pneumonia (HAP/VAP)) caused by Gram(-) bacteria (Enterobacteriaceae +/- Pseudomonas and/or Acinetobacter)
Důležitou informací je, že do výzev inciativy IMI se mohou zájemci zapojit pouze jako součást mezinárodního konsorcia. Pro sestavení nového nebo zapojení se do již existujícího konsorcia je zapotřebí včas najít vhodné partnery. Partnery pro utvoření konsorcia si mohou jednotlivý žadatelé najít pomocí Horizon 2020 Partner Search.
Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (www.aifp.cz), se snaží podpořit zapojení českých vědeckých institucí a firem. Asociace též může zprostředkovat kontakt na české výzkumníky úspěšně zapojené do projektů z předchozích výzev IMI, kteří jsou ochotní podělit se o své zkušenosti s celým procesem.
Online semináře k jednotlivým tématům i obecným pravidlům a postupům IMI. Pro registraci či jejich shlédnutí offline pokračujte zde.
Jednotlivá témata Call15 a Call16.
Na webu www.aifp.cz jsou zveřejněny základní pokyny pro žadatele v češtině.
Na webových stránkách IMI2 jsou k dispozici typy pro žadatele v angličtině a rady pro nalezení projektových partnerů (rovněž v anglickém jazyce).
Případné dotazy je možné směřovat na:
Šárka Dragounová
e-mail: sarka.dragounova@aifp.cz