Biotechnologická společnost Vertex se stala členem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu

15.09.2020: Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) letos již potřetí rozšiřuje řady svých členů. Novým členem oborové asociace se stala mezinárodní biotechnologická  společnost Vertex Pharmaceuticals, která se zaměřuje na vývoj, výrobu a distribuci inovativních léčivých přípravků pro pacienty s život ohrožujícími chorobami.  

„Jsem rád, že po přidruženém členství se biotechnologická společnost Vertex rozhodla stát se řádným členem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu. Vertex je progresivní originální farmaceutickou firmou se sídlem v americkém Bostonu, jejíž inovativní léčivé přípravky pomáhají pacientům s vážnými chorobami prožít lepší život,“ uvádí Mgr. Jakub Dvořáček, MHA, LL.M. výkonný ředitel AIFP a dodává: „Společnost Vertex se vstupem do naší Asociace přidává ke společenství inovativních firem, které dokáží vyvinout a přivést na trh nové, moderní léčivé přípravky. Zavazuje se také k dodržování přísných etických pravidel stanovených Etickým kodexem AIFP.“  
 
„Vertex Pharmaceuticals investuje značnou část svých prostředků v klinickém vývoji léků do léčby vzácných a život ohrožujících onemocnění, a tak neustále usiluje o zlepšení života pacientů a jejich rodin. Úzce spolupracujeme s předními vědci, lékaři a odborníky v oblasti veřejného zdraví. Naší vizí je přinášet pacientům se závažnými nemocemi efektivní léčbu a prodloužení a zlepšení života,“ uvádí Michal Burger, Senior Commercial Manager Czech Republic.  
  

O společnosti VERTEX PHARMACEUTICALS

Vertex Pharmaceuticals je globální biotechnologickou společností, která investuje do vědeckých inovací a vyvíjí léčiva pro pacienty s vážnými onemocněními. Společnost má několik schválených léčivých přípravků, které léčí základní příčinu cystické fibrózy (CF) - vzácného, život ohrožujícího genetického onemocnění - a má v oblasti CF několik probíhajících klinických a výzkumných programů. Kromě cystické fibrózy má Vertex ve stádiu výzkumu, postaveném na znalostech kauzální biologie člověka, rozsáhlé portfolio léčiv z kategorie malých molekul i u jiných závažných onemocnění. Globální sídlo společnosti Vertex, která byla založena v roce 1989 v Cambridge ve státě Massachusetts, se nyní nachází v Bostonské čtvrti pro inovace. Mezinárodní ředitelství Vertex Pharmaceuticals pak sídlí v Londýně ve Velké Británii.  

Tisková zpráva