Ani covid-19 nás nezastaví! Vzdělávací semináře Akademie pacientských organizací pokračují online

NoImg

08.04.2020: Osobní setkání jsou sice nenahraditelná, ale situace si vyžadují změny. Výzvy přijímáme a pomáháme pacientským organizacím dál. Přecházíme do online režimu. První testovací semináře dopadly na jedničku. Máme pro vás dobrou zprávu: Naplánované semináře i individuální konzultace poběží i nadále podle harmonogramu. 

Akademie pacientských organizací (APO) pokračuje ve své činnosti i během pandemie covid-19. „Pacientské organizace jsou důležitou součástí zdravotnického systému. Chceme jim pomáhat, aby se dostávaly včas ke kvalitním a nejnovějším informacím.  Mrzí nás, že se nemůžeme potkávat osobně, ale pevně věřím, že naše online semináře pomohou sdílet důležité poznatky i vědomosti a podpoří jejich činnost i v této nelehké době,“ říká o online podpoře Mgr. Jakub Dvořáček, MHA výkonný ředitel Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP). 

Online premiéra sklidila úspěch 

V pátek 27. března a v sobotu 28. března 2020 se uskutečnil první online seminář na téma „Fundraising“ neboli metody a postupy získávání finančních prostředků na činnost pacientských organizací. Online seminář proběhl na platformě Skype pro firmy (Skype for Business). Lektor Petr Machálek, spolupracovník Nadace OSF, Nadace Neziskovky.cz a Nadace VIA, přinesl zajímavé postřehy v tématech spojených s fundraisingem. V první části představil základní principy a nástroje financování, druhá část semináře byla zaměřena na praktické ukázky fundraisingových žádostí a diskuzi. 

Děkujeme vám za vaši zpětnou vazbu a pozitivní přijetí online seminářů. „I v této nepříznivé době se snažíte, abychom nepřišli o naplánované semináře. Předpokládám, že nás včerejší úžasný seminář posune zase trochu dál. Dozvěděli jsme se jaké děláme chyby – a z pohledu odborníka jich není málo," shrnuje přínosy březnového testovacího semináře Hana Kudelová, předsedkyně ALEN – ženy s rakovinou prsu, z.s. 

S formou i obsahem byla spokojena také Mgr. Petra Němcová ze Spolku ALSA sdružující pacienty a profesionály se zájmem o ALS: „Bylo to pro mne velmi obohacující nejen co se týče vědomostí, ale především vědomím, že nejsme sami. Ono to občas asi dolehne na každého a zvlášť v této izolované době je důležité se vzájemně podporovat. Moc Vám za to děkuji." 

Jak takový online seminář vypadá, zachycuje krátké video dostupné zde

Semináře i individuální konzultace pokračují 

I během koronavirové pandemie covid-19 pokračujeme v našem úsilí podporovat nezávislost českých pacientských sdružení a umožnit jejich dlouhodobý rozvoj. Kromě klasických online seminářů nabízíme pacientským organizacím i online individuální konzultace s odborníky podle následujícího harmonogramu: 

 

Proběhlé APO semináře si můžete prohlédnout ZDE. V případě zájmu o přihlášení na semináře kontaktujte Zuzanu Komárkovou,  zuzana.komarkova@aifp.cz.  

     

O Akademii pacientských organizací 

Akademie pacientských organizací (APO) je vzdělávací a rozvojový projekt určený českým pacientským organizacím. Snaží se přispět k řešení hlavních problémů a umožnit lepší porozumění v oblasti práva, potřeb a povinností pacientů. Projekt byl spuštěn v roce 2012, za jeho zrodem stojí Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP). Během své existence se k APO přidala řada pacientských organizací a k dnešku jich je již 90. Více informací na www.pacientskaakademie.cz