Akademie pacientských organizací vstupuje do pátého ročníku s rekordním počtem účastníků

NoImg

Akademie pacientských organizací (APO) je projektem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) určeným pro české pacientské organizace. V roce 2016 zahajuje svůj 5. ročník vzdělávacích seminářů a workshopů. Na celý rok je připraveno více než 10 okruhů zaměřených na fundraising, komunikační a prezentační dovednosti, daně a účetnictví pro neziskové organizace, legislativní přehled, české a evropské grantové výzvy a další. Získané znalosti pomohou pacientským organizacím k efektivnějšímu fungování a lepšímu nastavení vnitřních procesů.

S počátkem nového roku startuje v pořadí už pátý ročník APO. „Zájem pacientských organizací o náš projekt je vysoký. Přihlásilo se 83 pacientských organizací. To je o 11 více, než v loňském roce,“ říká Jakub Dvořáček, výkonný ředitel AIFP. Prvního ročníku APO se účastnilo 30 organizací, v následujícím roce narostl počet účastníků na 57 a v roce 2015 to bylo už 71. „Úspěch APO nás samozřejmě těší, zároveň ale poukazuje na skutečnost, že pacientské organizace stále nemají dostatek příležitostí, jak získat informace potřebné pro jejich fungování,“ dodává Jakub Dvořáček.

APO je postavená tak, aby zástupci pacientských organizací získali teoretické i praktické znalosti, které jim pomohou být efektivnější a umožní jim lépe nastavit vnitřní procesy. V průběhu následujících měsíců účastníci absolvují více než desítku seminářů, které se zaměří na management neziskových organizací, fundraising, využívání grantů EU, zdravotnickou legislativu, etiku, komunikaci a PR nebo využívání internetu a sociálních médií. Přidanou hodnotou APO je také navázání kontaktů a výměna zkušeností mezi pacientskými organizacemi navzájem.

Akademie pacientských organizací

Akademie pacientských organizací (APO) je vzdělávacím projektem Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP), která v České republice sdružuje 33 farmaceutických společností vyvíjejících inovativní léčivé přípravky. První ročník APO se uskutečnil v roce 2012. V minulém roce se projektu zúčastnilo 71 pacientských organizací, v roce 2016 se k účasti přihlásilo 83 organizací.

Více informací naleznete na www.pacientskaakademie.cz

Tisková zpráva

Tisková zpráva ke stažení zde.